"רוחות מדבר" באשכול הפיס בעיר אריאל - נובמבר / דצמבר 2009

      
אשכול הפיס באריאל מארח את תערוכת האמן יעקב פורת. תערוכתו "רוחות מדבר", תוצג באשכול בין התאריכים 11.11.09 - 11.12.09.

יעקב פורת, יליד פולין, חי בישראל מגיל 14. חבר באגודת הציירים והפסלים בישראל. יעקב פורת מתאפיין בחיפושיו אחר צורות הבעה שונות ומגוונות. תערוכותיו לאורך השנים מגלות את הקבוע והמשתנה בעבודותיו, מכל הבחינות האפשריות: הטכניקות, הקומפוזיציות והנושאים. ציוריו יש להם חיים עצמאיים, והם משתלבים בתוך כלל עבודות הציור שלו מראשיתן עד היום. בתערוכתו "רוחות מדבר" משלב האמן בין ציור וצילום: בין צילומים שנעשו על ידיו במדבר סיני ובסביבות מצפה רמון ובין ציוריו משנות ה- 80 בעיקר.

באמצעות נופיו של המדבר ושל יושביו, באמצעות הצבעוניות – שבעבודות אלו היא לעתים לירית ומאופקת – מתחבר האמן לארכיטיפים, שנוצרו ונבראו על ידיו לאורך שנות השמונים בעיקר, המהווים מעין מיתולוגיה אישית של דמויות רב-גוניות, של רוחות ושל שדים – בדומה לאלו המאכלסים מיתולוגיות של תרבויות עתיקות.

בתערוכה "רוחות מדבר" אנו יכולים לראות שילוב מדהים של טכניקות מעורבות, ציור ביחד עם הדפס וצילום, ועל הכל נגיעות צבע, לפעמים עדינות ולפעמים חזקות. כל זה ביחד יוצר קומפוזיציה מושלמת. התמונות עשויות עם המון רגש. יעקב מספר דרכן סיפורים הקשורים למצבי רוח: לשמחת חיים, לבדידות, לזוגיות, לעצב. אבל לרובם יש משהו משותף – הרבה הומור.

 

 

http://www.arieledu.net/BRPortal/br/P102.jsp?arc=35543